آموزش

خرید دیزل ژنراتور نو و یا کارکرده، پیشنهاد ما کدام است؟

خرید دیزل ژنراتور نو یا کارکرده؟

خرید دیزل ژنراتور نو و یا کارکرده، پیشنهاد ما کدام است؟

قبل از اینکه پاسخ این سوال را بدهیم بهتر است اول نیاز خودمون از خرید دستگاه دیزل ژنراتور را مد نظر قرار دهیم.

اینکه ما دیزل ژنراتور را برای چه کاری نیاز داریم، برای توانمند تر کردن دستگاه‌ های سنگین، پشتیبانی برق در مواقع اضطراری، تولید کردن برق اصلی در مناطقی که هیچ منبع اصلی برقی وجود ندارد، وسیله ای آماده به کار برای مواقعی که دستگاه اصلی ما از کار می ایستد و یا …؟

حالا که نیازمان برای خرید دیزل ژنراتور را مشخص کردیم، به راحتی و با در نظر گرفتن یکسری مشخصات می توانیم بهترین و به صرفه ترین خرید را تجربه کنیم :

مهم ‌ترین دلیل برای خرید یک دیزل ژنراتور نو به جای کارکرده تضمین آن توسط تولید کننده می باشد، که شرایط تضمین برای هر شرکت و هر دستگاه دیزل ژنراتور متفاوت است.

این تضمین با توجه به کاربرد دستگاه ها و ویژگی‌ های آنها معمولا بین ۱ تا ۲ سال می باشد و بدیهی است که این ضمانت، تا حدی هزینه دستگاه را بیشتر می کند؛ اما نکته مثبت این است که شما در مدت زمان تضمین به خوبی فرصت این را دارید تا دستگاه خریداری شده را از همه نظر مورد ارزیابی قرار دهید.

همین مزیت برای اغلب کمپانی ها، سازمان های بزرگ، شرکت ها و به خصوص افرادی که قصد خرید موتور هایی با قدرت بالا را دارند کافی است تا اصلا به سراغ دیزل ژنراتور های کارکرده و یا دست دوم نروند.

در این نقطه شاید فکر کنید جواب سوال مشخص باشد اما اشتباه می کنید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را مطالعه کنید تا خودتون خودتون را اصلاح کنید :

درست است که دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم ضمانت تولید کننده را ندارد اما دلایل زیادی دیگه ای وجود دارد که جامعه آماری متقاضیان آن در ایران از خرید دیزل ژنراتور نو بیشتر می باشد، از اصلی ترین و تاثیر گذارترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اولین دلیل : قیمت وسوسه انگیز آن

دیزل ژنراتور های کارکرده و یا اصطلاحا دست دوم قیمت‌ هایی به‌ مراتب پایین‌ تر نسبت به دستگاه ‌های نو همان مدل را دارند و قطعا این قیمت از قیمت خرده فروشی آن ها خیلی پایین ‌تر است. که در برخی موارد این تفاوت قیمت به 50 درصد و یا بیشتر هم می رسد که رقمی بسیار قابل توجه برای برنامه بودجه یک پروژه می باشد.

  • در اینجا این سوال مطرح می شود که از نظر کیفیت هم به همان نسبت وسوسه انگیز می باشد که باید بگیم در صورتی که دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم کم کارکرد باشد یعنی ساعت های کمی کار کرده باشد : بله
  • دومین دلیل : در دسترس بودن آن

دیزل ژنراتور های دست دوم، همیشه در دسترس و موجود در بازار هستند و با چند سرچ و یا تماس ساده به راحتی می توان یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید از طرفی هم به مشکل موجود نبودن در کارخانه و یا سفارشی بودن دستگاه مواجه نشوید.

  • سومین دلیل : ضمانت تامین کننده نه تولید کننده

به طور کلی در فرآیند ساخت دیزل ژنراتور ها نکاتی مانند طول عمر بالا،  قابلیت کار کردن در هر زمان، مکان و شرایط آب و هوایی رعایت می شود و همین دلیل کافی است که ضمانت اولیه آنچنان به کار ما نیاید اما با گذشت زمان و با بالا رفتن ساعات کار دیزل ژنراتور ها ممکن است دچار اصطحلاک شود و با توجه به در دسترس نبودن تولید کننده اصلی دستگاه در ایران برای ما بهتر است که تامین کننده واسط که این دستگاه می‌فروشد دیزل ژنراتور را برای ما تضمین کند.

با توجه به مزایای گفته شده در بالا می توان تنها ایراد دیزل ژنراتور دست دوم را که با شنیدن واژه دست دوم در ذهن تمام خریداران پیش می آید : ” قبل از خرید ما، دستگاه چه مدت و در اختیار چه شخصی بوده است؟ کاربرد آن در پروژه چی بوده؟ و…” را با پرسش و مطمئن شدن از تامین کننده دستگاه دیزل ژنراتور در خصوص شرایط گذشته و شرایط فعلی دستگاه، به آن ببخشیم.

  • از طرفی می دانیم که برای خرید دیزل ژنراتور مناسب تنها وسوسه انگیز بودن آن اهمیت ندارد و اگر نکات زیر در نظر گرفته نشوند خرید ما نه تنها سود آور نخواهد بود، بلکه با توجه به هزینه آور شدن دستگاه امکان ضرر را هم داریم :
  1. دیژل ژنراتور پشتیبان اضطراری یا امرجنسی (Emergency) خریداری کنید، چون کاربری کمتری داشته، استهلاک و امکان خراب بودن آن کمتر است.
  2. از شرکت های متخصص دیزل ژنراتور خرید کنید نه یک شخص واسطه، چرا که اشخاص واسطه به امکانات خاصی مانند تست سلامت دستگاه، بارگیری و … را ندارند.
  3. توجه داشته باشید که شرکتی که از آن خرید میکنید حتما ارائه دهنده سرویس و خدمات پس از فروش دستگاه های دیزل ژنراتور نیز باشد.
  4. دستگاه را با برگه تست سلامت و یا روشن تحویل بگیرید.

گروه باتاب آذرخش فرتاک کارو ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتور های نو و کارکرده می باشد که با آرامش خاطر از کیفیت و قیمت دستگاه میتوانید خرید خودتون را ازشون انجام دهید.

استدعا می کنیم که دیزل ژنراتور های دست دوم را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه نکنید، چرا که قیمت های ارائه شده در شرکت ما دقیقا متناسب با ساعات کارکرد دستگاه و سلامت آن به بهترین قیمت قیمت گذاری شده اند اما ممکن است قیمت های استعلامی شما خیر.

به طور کلی قیمت دیزل ژنراتور های دست دوم به عوامل مختلفی وابسته می باشد (سال تولید دستگاه، ساعات کارکرد، شرکت تولیدکننده، موارد استفاده در پروژه قبلی، موقعیت جغرافیایی که موتور در آن قرار داشته، وضعیت بدنه، سلامت قطعات و …)، که گروه باتاب آذرخش فرتاک کارو تمامی این موارد را در قیمت گذاری های خود در نظر می گیرد، چونکه شما برای ما قابل احترامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.