تاریخچه سازندگان

تاریخچه برند پرکینز (Perkins)

تاریخچه برند پرکینز (Perkins)

90 سال است که شرکت پرکینز مشغول به ساخت و تولید با کیفیت ترین موتور های دیزل در دنیا می باشد.

شرکت Perkins یکی از اولین شرکت های تولید و توزیع موتور های دیزل و موتور های گازی است که بیش از 1000 تولید کننده صنعتی از مشتریان این برند رضایت کامل خودشان را از این برند اعلام کرده اند.

موتور های دیزل شرکت پرکیز برای کاربرد در زمینه های مختلفی مانند:

  • کاربرد در تجهیزات صنعتی
  • کاربرد در تجهیزات راه سازی
  • کاربرد در تجهیزات کشاورزی
  • کاربرد در تجهیزات دریایی
  • کاربرد در تجهیزات الکتریکی استفاده می گردند.

این شرکت دلیل موفقیت خود را همواره پشتکار همیشگی می داند.

 

تاسیس شرکت پرکینز

فرانک پرکینز (Frank perkins) موسس و بنیان گذار  شرکت پرکینز می باشد که نام خودش را بر روی برند تجهیزات قرار داده است، این شرکت در سال 1932 در بریتانیا تاسیس شد.

 

                               فرانک پرکینز

 

پیشینه شرکت پرکینز

فرانک پرکینز در سال 1889 در شهر پیتر بورگ انگلستان متولد شد. پدر و پدربزرگ او هر دو مهندسانی مجرب در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی و غلتک های راه سازی بودند، در نتیجه فکر تاسیس شرکت تولید موتور های دیزل دور از ذهن نمی باشد.

فرانک پرکینز در آن زمان باور داشت که موتور های دیزل به دلیل قدرت بالای سوخت گازوئیل، نیروی پیشران سیستم های آینده خواهند بود.

او ایمان داشت که می تواند موتور های دیزلی قابل رقابت با موتور های بنزینی را بسازد، پس با این هدف و برای رسیدن به باور هایش شرکت پرکینز را تاسیس کرد.

چیزی که شجاعت پرکینز را ثابت میکند، تاسیس شرکت در رکود اقتصادی و فضای کسب و کار سخت در آن زمان بود.

پرکینز برای شروع کار تنها نبود و دوست و همکار او آقای چاپمن نیز به عنوان متخصص و مدیر فنی شرکت با او همکاری می کرد. نکته جالب در خصوص این همکاری شخصیت بسیار متفاوت این دو با هم بود، در حالیکه پرکینز یک مدیر فروش خطر پذیر و بسیار برون گرا بود، چاپمن یک نابغه بازنشسته اما کمرو و خجالتی بود و همین تفاوت باعث موفقیت روز افزون شرکت Perkins می شد.

این تفاوت ها با باور واحد آن ها به پتانسیل کشف نشده ی موتور های دیزل آن ها را ترغیب به ساخت اولین دیزل خود به نام Vixen کرد.

 

اولین موتور دیزل برند پرکینز

اولین موتور دیزل برند پرکینز که ویکسن Vixen نام داشت، این موتور 4 سیلندر درست زمانی که مدت کمی از تاسیس شرکت گذشته بود آنها این دیزل را در کارگاه خود مورد تست قرار دادند.

موتور دیزل Vixen با استفاده از هندل روشن میشد البته در این موتور دیزل از در پوشه های احتراقی که در کوره ذغال کک گرم می شد استفاده شده بود.

موتور دیزل پرکینز به خوبی تست را پشت سر گذاشت و به میزان 4000 دور در دقیقه دقیقا همان هدف پرکینز رسید. بدین ترتیب اولین موتور دیزل پرکینز در سال 1932 تولید شد. تنها ایراد این موتور نبود گاورنر به منظور کنترل دور موتور بود.

 

رکورد شرکت پرکینز

در اکتبر سال ۱۹۳۵ پرکینز اولین شرکتی می شود که شش رکورد سرعت دیزل جهانی برای انواعی از مجموعه فاصله ها در مسیر مسابقه بروک لند در سوری را می گیرد.

 

انقلاب پرکینز در موتورهای دیزل

فروش بسیار قوی بود و با شروع جنگ جهانی دوم شرکت دو سری موتور شامل P4 و P6 می سازد، تولید نوآورانه ای که برند پرکینز را تبدیل به یک برند جهانی و عضو شناخته شده بازار دیزل کرد.

ساخت و تولید موتور دیزل P6 در سال 1937 و تنها 5 سال پس از تاسیس شرکت بود، که ایراد نبود گاورنر نیز در آن رفع شده بود.

 

لوگو پرکینز

لوگوی ساده که نام برند پرکینز Perkins به خوبی در آن قابل مشاهده است انتخاب فرانک پرکینز بوده است.

 

                           لوگو برند پرکینز (Perkins)

 

سوددهی جهانی

پس از موفقیت چشمگیر برند پس از ساخت موتور دیزل P6 حالا تمامی مشتریان ترجیح دادند نیاز های خود را از برند پرکینز تامین کنند به طوری که در سال 1938 موتورهای Lynx ،Wolf  و Leo Pard 1,2 در صنایع و ماشین آلات مختلف صنعتی، دریایی و کشاورزی در بیش از 650 کاربری استفاده می شد.

 

گسترش پرکینز

پس از دستیابی به این همه موفقیت زمان آن رسیده بود که شرکت پرکیز از کارگاه کوچک خود در مرکز شهر پیتر بورگ به یک مکان بزرگتر نقل مکان کنند، فرانک پرکینز زمینی را در East field برای شروع گسترش شرکت خود خریداری کرد و پس آن به سرعت مسیر رسیدن به تامین کننده اصلی موتور دیزل در سرار جهان را طی نمود.

 

             زمین کارخانه East field پرکینز

 

                داخل کارخانه East field پرکینز (Perkins)

 

موتورهای عامه پرکینز

موتور 1.6 لیتر پرکینز P4C 45 یا ۶۰ اسب بخار به طور زیادی در اروپا و اسراییل برای تاکسی ها مورد استفاده بود و بطور تجاری خودرو هایی در دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶۰ مشتق شده بود که بسیاری از این خودروها شامل واردات آمریکایی بودند که با این موتورها برای استفاده در تاکسی ساخته شده بودند با کیت هایی که توسط هانتر ان وی بلژیکی ساخته شده بود.

موتور های پرکینز همچنین به عنوان تجهیزات استاندارد کارخانه ای در جیپ ها و کامیون های داج در ایالات متحده در دهه ۱۹۶۰ استفاده می شدند.

همچنین این محبوبیت در کامیون های اروپایی از مشتریان اصلی، کومر و دیگر شرکت ها ادامه داشت.

موتور ۶.۳۵۴ پرکینز با وجود طراحی شش سیلندر خطی به اندازه کافی فشرده طراحی شده بود تا جایگزین موتور های گازوییلی و بنزینی V8 در کامیون ها شود.

تولید ۱۱۲ اسب بخار (۸۴kW) در سال های اولیه ( بعدا تا ۱۲۰ اسب بخار افزایش یافت) انجام شد که جک شافت کوچکی داشت که توسط دنده های زمان بندی شده برای رانندگی کمکی بود، که می توانست تجهیزات را با سرعت موتور و با کوپلینگ ساده حرکت دهد.

 

     خط تولید پرکینز سال 1960

 

فروش شرکت پرکینز

بعد از جنگ، شرکت به صورت سهامی عام در می آید و در سال ۱۹۵۹ فرانک پرکینز در سن 70 سالگی شرکت پرکینز را به بزرگترین مشتری خود مسی فرگوسن فروخت و در سال 1967 در خانه اش فوت شد.

از سال 1970 شرکت پرکینز به عنوان تامین کننده اصلی موتور های دیزل کاترپیلار آمریکا با این شرکت همکاری می کرد و در سال 1998 پرکینز توسط کاترپیلار به میزان ۱۳۲۵ بیلیون دلار خریداری شد و چیزی را ایجاد کرد که ادعا می شد که بزرگترین سازنده موتور دیزل جهان است.

با دقت در برخی از سری های موتور های دیزل برند کاترپیلار می توانید لوگو CAT را ببینید و بالعکس. (سری های 2000)

در سال ۲۰۰۹ جیووانی هنریکس (جایگزین هنس هافلی) مدیر موتورهای پرکینز می شود، بعد ها جیووانی همچنین قائم مقام شرکت کاترپیلار نیز شد.

با جاپای همیشه در حال گسترش پرکینز الان امکاناتی در بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، برزیل، چین و سرمایه گذاری مشترک با شرکت ماشین آلات Ishikawajima Shibaura در ژاپن دارد.

 

سخن پایانی

یکی از کاربری های عمده موتور های دیزل پرکینز تولید موتور های دیزل تخصصی جهت تولید برق می باشد که به آن ها دیزل ژنراتور می گویند. دیزل ژنراتور های پرکینز به دلیل تمرکز بر ماهیت تولید توان قابلیت های بسیار خوبی را در شرایط مختلف بارگیری از خودشان نشان میدهند که همین امر سبب برتری این برند نسبت به دیگر برند های این صنعت شده است.

 

گروه باتاب آذرخش فرتاک کارو تامین کننده انواع موتور های دیزل ژنراتور برند پرکینز می باشد، شما مشتریان عزیز میتوانید با برقراری تماس با کارشناسان ما سوالات خود را در خصوص خرید و یا اجاره انواع موتور های دیزل ژنراتور برند پرکینز اعم از نو و یا کارکرده بپرسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.